Kunstnik
Ene-Liis Semperi isiknäitus on kaasajale otsa vaatav kihistuste ja kujundite kogum Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi tubades ning korrustel. Lavastatud ruumides saavad objektid, skulptuurid, videoteosed, heli- ja valguskujundus tervikuks, mis liigub kriitilise teadvuse ja kujundirohke alateadvuse vahealal. Kunstniku sõnul on näitusele koondatud mitmetähenduslikud mälufragmendid kantud pigem pingest ja ootusest kui rahust.
Semperi soov on peegeldada ühe protsessi lõppu või üleminekut, murdepunkti. „Süveneb tunne, et oleme jõudnud hetke, kus seni õpitud oskused ja omandatud informatsioon on kaotamas kehtivust. Piltlikult öeldes, on tunda pinnakihi munakoorena mõranemist. Aga mis või kes on sealt koorumas, pole veel selge,“ ütleb Semper.
Käesolev näitus on lavastaja, lavastus- ja videokunstnik Ene-Liis Semperi esimene isiknäitus üle 13 aasta. Aastaid nii Eesti kui Euroopa teatrites lavastajana töötanud Semper on oma loomingus liikunud teatraalse ja reaalse, kehalise ja emotsionaalse, nutu ja naeru piiritsoonides. Viimased aastad on Semper töötanud ka Eesti Kunstiakadeemia professorina.
Näituse valguskujundus Aku Lahti, helikujundus Jakob Juhkam.
Näitus avatakse külastajatele reedel, 4. oktoobril kell 19.00.
Näituse avamine samal õhtul kell 19.30.
Ene-Liis Semperi isiknäitus Eesti Kaasagse Kunsti Muuseumis on avatud K–P (12.00–19.00) kuni 15. detsembrini 2024.
NB!
Palume näitusel mitte pildistada ja filmida.
Juhime tähelepanu, et seoses näituse installatiivse olemusega on liikumine näituseruumides raskendatud. Piiratud liikuvusega on terve esimene korrus, kus on kitsad käiguteed ja hämar valgus. Kolmanda korruse ühes näituseruumis on kasutatud vilkuvat valgust.
Palume järgida meie vastuvõtutöötajate juhiseid ja soovitusi teie turvalisuse huvides. Samuti palume vajadusel varuda kannatust, sest liiga palju inimesi korraga näitusele ei mahu.
Vajadusel on võimalik siseneda ja väljuda näituselt ka teise ukse kaudu. Lisainfo meie vastuvõtutöötajatelt.
Näitus ei ole kahjuks ligipääsetav ei ratastooli ega lapsevankriga ning mittesoovitav külastamiseks alla 12 eluaasta.
Valguskujundus: Aku Lahti and Rommi Ruttas
Helikujundus: Jakob Juhkam
Kunstniku assistent: Anita Kremm
Tehniline tiim: Johannes Luik, Ats Kruusing, Erik Hõim, Erik Liiv, Mattias Veller, Tanel Asmer, Hans-Otto Ojaste, Karmo Migur, Eke Ao Nettan, Jaan Joosep Luik, Katariina Kesküla, Leopold Varik, Siim Hiis
Graafiline disain: Laura Merendi
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna linn, Tallinna Kultuurikatel, Akzo Nobel, LED House, OÜ Linda Kaks ja Allan Kaldoja, Floorin OÜ, Punch Club, Moe OÜ, Vorstivabrik jt.
Tänud:
Hasso Krull, Edith Karlson, Madara Vilčuka, Karin Laos, Maria Väinsar, Eero Epner, Tiit Ojasoo,
Loora Kaubi, Eva Mahhov, Lea Ojam,
Allan Räim, Ellon Tiivas, Aleksandr Moissejenko, Taavi Suisalu, Märt Vaidla,
Ivo Kõvamees, Priit Enson, Argo Otsma, Richards Marackovskis,
Mark Nikitin, Daniil Samartsev, Mihhail Romanovski, Jegor Elufimov, Adrian Tšernov, Maksim Kudravtsev, Aleksander Lafertov, Dmitrii Solonenko, Daniil Saevitš, Aleksander Solodov, Gleb Nõmmemees, Liisamari Viik,
Oliver Reimann, Mirjam Aavakivi, Katarina Sits, Hele Palumaa, Triin Brigitta Heidov, Carolyn Veensalu, Marjonella Uudeküll, Karmen Huberg, Jarmo Nagel, Henri Hütt, Mikk Jõgi, Mark Alexander Ummelas, Johanna Tenso, Sarah Nõmm.
Inglise keeles
Giidituur,
Anu Allasega
Kunstnikuvestlus,
Eesti keeles
Giidituur,
Vene keeles
Giidituur,
Inglise keeles
Giidituur,